www.stoklasa.pl
Pasmanteria Stoklasa - hurtownia
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 553 677 777, email: eshop@stoklasa.pl

O nas

Zaczęło się od złotych guzików, które przed rokiem 1990 były absolutnie nieosiągalne w Czechosłowacji. Początki działalności z uśmiechem wspomina właściciel firmy STOKLASA, Ing. Leo Stoklasa, który wraz z żoną otworzył hurtownię z pasmanterią, którą kupowali w Czechosłowacji i w Polsce:

„Małżonka, chciała wykonać model jaki zobaczyła w czasopismie BURDA, ale brakowało jej złotych guzików. Musieliśmy jechać po nie do Polski. Tam znaleźliśmy nie tylko guziki, ale także nici, poduszki barkowe i pozostałe towary, których w tamtym czasie brakowało na naszym rynku. Zrodził się pomysł na otworzenie firmy.“

Właściciel wraca pamięcią do pierwszej siedziby firmy, która mieściła się na pierwszym piętrze w domu jego rodziców. Transgraniczny import nie był popularny w latach 90-tych a klienci poszukiwali nowości. My oferowaliśmy atrakcyjne towary, które pakowaliśmy do auta i prezentowaliśmy w sklepach – tak to wtedy funkcjonowało. Firma rozwijała się, zatrudniła przedstawicieli handlowych, którzy firmowymi autami pełnymi towarów, zjeździli całe Czechy i Słowację.

„Jeszcze kilka lat temu, 90 % naszego asortymentu było dostarczane przez naszych przedstawicieli handlowych, którzy dodatkowo zaczęli jeździć do Polski i na Węgry. Było to czasochłonne i kosztowne. Na szczęście pojawił się internet.“

 

Stoklasa w liczbach

8 języków

Liczba wersji językowych w których działa nasza witryna: angielskiej, niemieckiej, czeskiej, węgierskiej, polskiej, słowackiej i rumuńskiej.

15 sklepów

To liczba naszych sklepów w Republice Czeskiej, znajdziecie je w Brnie, Olomouc, Opavie, Ostravie, Pradze i Zlíně.

99% zadowolonych klientów

Według rankingu popularnej porównywarki Heureka.cz tyle klientów poleca nas sklep (na podstawie 14 800 recenzji) i to dzięki nim otrzymaliśmy certyfikat Rekomendowany przez klientów.

249 pracowników

Obecnie firma zatrudnia 249 pracowników.

43 000 towarów

Aktualnie posiadamy w ofercie ponad 43 tysięcy towarów i ich wariantów.

242 479 zamówień

Jest to liczba zrealizowanych zamówień w 2020 r.

Internet wszystko zmienił

Obecnie osiemdziesiąt procent transakcji handlowych odbywa się w internecie. Jeszcze do niedawna u podstaw prowadzenia działalności na pierwszym miejscu stał import a na drugim eksport, dziś ta sytuacja zaczęła się pomału zmieniać i na pierwszy plan wysuwają się towary eksportowane „Jestem zwolennikiem Unii Europejskiej. Zlikwidowanie granic i zniesienie ceł bardzo dobrze wpłynęło na rozwój gospodarczy. Zaczynaliśmy jako mała firma z dwoma, trzema pracownikami, dziś zatrudniamy ich ponad 249. A nasz obrót netto w roku 2020 wyniósł około 452 milionów koron“ mówi z dumą L. Stoklasa.

Zwycięstwo w rankingu Heureka ShopRoku 2017 w kategorii Pasmanteria, dzięki rekomendacji naszych zadowolonych klientów.

Certyfikat APEK to gwarancja niezawodności i jakości naszego sklepu internetowego.

Nowoczesny magazyn – szybka realizacja zamówień

W roku 2018 od podstaw, według naszego projektu został wybudowany zautomatyzowany, paletowy magazyn. Przeniesienie ponad 40 tysięcy towarów było złożoną operacją logistyczną, którą udało się nam przeprowadzić dzięki wsparciu naszych pracowników. Nowy program magazynowy pozwala naszym klientom na bieżąco śledzić dokładne stany magazynowe danego towaru. Mogliśmy rozszerzyć ofertę dotyczącą sposobów wysyłki a przede wszystkim skrócił się czas szykowania zamówień. Nasi pracownicy mają lepsze warunki pracy. Jakie korzyści i zmiany pojawiły się wraz z nowym magazynem?

 

Jak powstawał nowy magazyn? Zapraszamy do obejrzenia filmu poklatkowego

 

Codzienne inspiracje

Wiemy, że bogactwo towarów może przyprawić o zawrót głowy, czasami ciężko domyśleć się do czego dany produkt można użyć. Specjalnie dla Państwa przygotowujemy inspiracyjne zdjęcia z pomysłami i wskazówkami. A ponieważ wiemy, że od czegoś trzeba zacząć, dlatego prezentujemy Państwu szczegółowe instrukcje krok po kroku. Każdego dnia nasze twórcze pomysły publikujemy w serwisach społecznościowych Facebook, Instagram i Pinterest, na których możecie Państwo nas śledzić.

15 stacjonarnych sklepów

Jeśli jesteście Państwo zwolennikami klasycznych zakupów, zapraszamy Was do któregoś z naszych sklepów w Republice Czeskiej.

karty karty karty PayU
Facebook Pinterest Twitter Instagram
Zgodnie z ustawą o rejestracji sprzedaży, sprzedający jest zobowiązany do wystawienia kupującemu pokwitowania. Jest on również zobowiązany do zarejestrowania przychodu administracji podatkowej online; w przypadku awarii technicznej musi nastąpić to w ciągu 48 godzin.

© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2021.
W celu zapewnienia potrzebnej funkcjonalności nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niego wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji. Rozumiem