www.stoklasa.pl
Pasmanteria Stoklasa - hurtownia
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 228 229 395, email: eshop@stoklasa.pl

Przedstawiamy kolor roku 2024 - Peach Fuzz

2.1.2024 | | Obejrzano: 4071x
Wraz z nowym rokiem przychodzą nie tylko nowe wyzwania i możliwości, ale także wyjątkowy kolor, który zdominuje design, trendy w modzie i wnętrza. Odkryj z nami sekret koloru roku 2024!
Na rok 2024 firma Pantone Color Institute ogłosiła kolor roku o nazwie Peach Fuzz. Celem firmy nie jest wyznaczanie trendów w modzie, ale wybór koloru, który będzie społecznie i kulturowo reprezentował nadchodzący rok.

Źródło: pantone.com

 

Pantone 13-1023 Peach Fuzz to ciepły i jasny odcień. Jasna brzoskwinia ma budzić w nas chęć zadbania o siebie i innych. Odcień jest przesłaniem troski i poczucia wzajemnej współpracy. Według Pantone Color to najwyższy czas na wyciszenie i ogrzanie się. I w tym musi pomóc subtelny odcień pomarańczu.

 

Kolor Peach Fuzz - w wolnym tłumaczeniu brzoskwiniowy puch

Wyjątkowy, emanuje ciepłem i nowoczesną elegancją. Reprezentuje naturalne piękno i lekkość. Odcień ten ma za zadanie symbolicznie połączyć nasze zmysły – wzrok, dotyk, węch i smak.

 

  

 

Jak wybierany jest kolor roku?

Kolor roku ogłaszany jest zawsze w grudniu poprzedniego roku. Eksperci ds. kolorów z Instytutu PANTONE co roku podróżują po świecie w poszukiwaniu nowych trendów wpływających na design, modę, rozrywkę, film i styl życia. Wybrany kolor powinien zawsze odzwierciedlać ogólny nastrój społeczeństwa. Kolejne bodźce przynoszą nowe technologie, materiały czy zbliżające się światowe wydarzenia sportowe.

 

Kolorowa historia

Wzornik Pantone powstał w 1963 roku i jest obecnie największym międzynarodowym katalogiem kolorów. Dzięki numerycznemu oznaczeniu każdego koloru i jego odcieni projektanci, designerzy, graficy i inni pracownicy mają pewność, że zaprojektowany przez nich kolor dokładnie odpowiada kolorowi produktu końcowego.

Kolor roku PANTONE Barva roku jest ogłaszany od roku 2000 – zobacz, które kolory dostąpiły już tego zaszczytu:

Jak wprowadzić aktualny kolor roku do codziennego życia?

Dużą zaletą jest to, że w porównaniu do zeszłorocznego, wymagającego koloru Viva Magenta, kolor Peach Fuzz jest ponadczasowy. Jego subtelność ułatwia wkomponowanie go do codzieenego życia. Możesz na przykład wydobyć lub połączyć dodatki w tym kolorze w nadchodzących latach. Wystarczą drobne detale w tonacji koloru roku, a stylizacja nabierze nowoczesnego akcentu – na przykład gumka we włosach lub broszka na marynarce w neutralnym kolorze.

 

    

    

 

 

Pantone zawsze dodaje do koloru roku neutralne kolory, z którymi łatwo go łączyć. Świetnie komponuje się z innymi odcieniami takimi jak biały, czarny, szary

 

 

  

 

  

 

 

Dyskusje:

Uwagi mogą przesyłać tylko zalogowani użytkownicy
karty karty karty PayU
Facebook Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2024.