Szanowni Państwo, pomimo wyjątkowej sytuacji w jakiej się obecnie znajdujemy, nasza hurtownia stale pracuje. Staramy się jak najszybciej uzupełniać zapasy towarów i przygotowywać Państwa zamówienia, ponownie realizujemy też wysyłkę za pośrednictwem Poczty Polskiej.
www.stoklasa.pl
Pasmanteria Stoklasa - hurtownia
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 553 677 777, email: eshop@stoklasa.pl

Mini ogródek w Twoim domu

6.9.2019 | | Obejrzano: 3534x
Ogród w szkle to mały, osobny świat. Służy jako dekoracja, ale także jako wyjątkowy mini ogródek na drobne kwiatki czy sukulenty. Można nim ozdobić wnętrze lub podarować jako prezent.

Łu

 

Szklana kula z otworem, lub także terrarium / florarium, służy jako oryginalna dekoracja do zawieszenia. Wewnątrz pięknie zaprezentują się małe rośliny jak owadożerne czy sukulenty. Zamiast roślin w naczyniu można umieścić także piasek, kamienie, sztuczne kwiaty i sztuczne sukulenty.

 

  


Niektóre floraria posiadają oczko do zawieszenia, przez które można przewlec nić, żyłkę lub sznurek i zawiesić. Można nim ozdobić stół weselny jak i imprezę w ogrodzie. Świetnie zaprezentują się w nim także dekoracje na Boże Narodzenie.

 

 

TWORZENIE MINI OGRÓDKA

Jeśli zdecydowałeś się zasadzić rośliny do terrarium, musisz wziąć pod uwagę potrzeby tych roślin. Spróbuj stworzyć z nami swój mini ogródek. Przygotuj wybrane naczynie, roślinę, drenaż, substrat, drobne dekoracje. Do pracy potrzebna jest łyżeczka i pęseta. Uzbrój się w cierpliwość i zaczynamy!

 

  1. Łyżeczką nasyp do florarium warstwę ozdobnej mieszanki / piasku / innego materiału.
  2. Pośrodku utwórz małą dziurkę, do której wsypiesz ostrożnie substrat, w zależności od rodzaju wybranej roślinki. Uważaj, aby nie wymieszać go z ozdobną mieszanką, tak aby prezentował się atrakcyjnie. W przypadku wilgotnolubnych terrariów można nawarstwić drenaż i substat bezpośrednio na siebie. Wierzch można dodatkowo ozdobić mchem, dzięki czemu powstanie piękna struktura. 
  3. Wyjmij roślinkę z dotychczasowej doniczki i pozbądź się nadmiaru substratu. Wsuń roślinę pęsetą do florarium i dokładnie pokryj korzenie substratem. W chwili gdy wszystkie korzenie będą dobrze schowane, zasyp substrat i okolice rośłinki kolejną warstwą ozdobnej mieszanki, tak aby przykryć całkowicie substrat.
  4. Terrarium można ozdobić kamyczkami, muszelkami lub innymi drobnymi ozdobami.
  5. Na koniec podlej roślinkę łyżeczką wody.
  6. Zawieś / umieść florarium w wybranym miejscu.
  7. Ciesz się jego pięknem :-)

 

    

 

 

INNE ZASTOSOWANIA

Podoba Ci się mini ogródek, ale nie masz czasu dbać o niego? Wypróbuj sztucznych kwiatów lub sukulentów, które bardzo wiernie imitują prawdziwe rośliny.

 

 

Szklane kule można zawiesić na przykład na żyłce, a bedą wyglądać jakby unosiły się w powietrzu. Można też ozdobić je np. jutowym sznurkiem, co da naturalny efekt.

 

POMYSŁ: Jako wyjątkowy prezent dla nowożeńców służyć może terrarium w kształcie żarówki, do którego włożysz pieniądze zwinięte w ruliniki, dodasz np. piórka i dowcipny napis "Niech Wasza miłość stale lśni" lub "Na coś ładnego do waszego mieszkania".

 

Dyskusje:

Uwagi mogą przesyłać tylko zalogowani użytkownicy
karty karty karty PayU
FacebookPinterestTwitterInstagram
Zgodnie z ustawą o rejestracji sprzedaży, sprzedający jest zobowiązany do wystawienia kupującemu pokwitowania. Jest on również zobowiązany do zarejestrowania przychodu administracji podatkowej online; w przypadku awarii technicznej musi nastąpić to w ciągu 48 godzin.

© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2020.
W celu zapewnienia potrzebnej funkcjonalności nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niego wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji. Rozumiem