www.stoklasa.pl
Pasmanteria Stoklasa - hurtownia
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 553 677 777, email: eshop@stoklasa.pl

Kolor roku 2021 - połączenie szarości i żółci

10.1.2021 | | Obejrzano: 3065x
Solidna i stabilna szarość w połączeniu z jasną i optymistyczną żółcią - to kolory roku 2021. Zainspiruj się.

Instytut Pantone Color kolorami roku 2021 ogłosił dwa kolory: szary PANTONE 17-5104 Ultimate Gray i żółty PANTONE 13-0647 Illuminating. Dwa kolory, które wzajemnie się wspierają, a ich połączenie jest mocne, ale jednocześnie ciepłe i optymistyczne.

Połączenie tych kolorów to przesłanie radości i odwagi, daje nadzieję, że wszystko będzie jaśniejsze. W dzisiejszych czasach, kiedy cały swiat ogarnęła pandemia Covid-19, ludzie potrzebują właśnie tego optymizmu.

Zdroj: pantone.com

 

Szary kolor PANTONE 17-5104 Ultimate Grey jest symbolem solidnych podstaw, odporności i równowagi. Odsyła nas do skał i kamieni, które są odporne na naturalne wpływy przez setki i tysiące lat. 

  

  

 

 

Żółty PANTONE 13-0647 Illuminating to kolor jasny i wesoły. Ciepły żółty odcień jest wypełniony energią słoneczną, którą przekazuje swojemu otoczeniu.

  

  

 

Jak wybierany jest kolor roku?

Kolor roku jest wybierany zawsze w grudniu roku poprzedniego. Eksperci od kolorów z Instytutu PANTONE każdego roku podróżują po całym świecie w poszukiwaniu nowych trendów, które mają wpływ na design, modę, rozrywkę, film i styl życia. Kolejne impulsy przynoszą także nowe technologie, tkaniny czy nadchodzące światowe uroczystości sportowe. Na tegoroczny wybór miała wpływ ogólnoświatowa epidemia koronawirusa.

 

Historia kolorów

Wzornik Pantone powstał w 1963 roku i jest obecnie największym międzynarodowym katalogiem kolorów. Dzięki numerycznemu oznaczeniu każdego koloru i jego odcieni, projektanci, graficy i inni pracownicy mogą mieć pewność, że proponowany przez nich kolor dokładnie odpowiada kolorowi produktu końcowego. 

PANTONE Kolor roku jest wybierany od roku 2000 – zobacz, które kolory otrzymały już to wyróżnienie:

 

 

Kolor roku w życiu codziennym

Możemy spodziewać się, że wybrana kombinacja kolorystyczna pojawi się w tym roku na meblach, w projektach mieszkaniowych i przemysłowych oraz w kolekcjach modowych. 

 

  

  

 

 

Zainspiruj się i uzupełnij swoją garderobę lub dom o nowe elementy, które dodadzą Ci siły i pozytywnego nastroju. Możesz zacząć w dość prosty sposób - na przykład dodając żółty sznurek do szarej bluzy, zakładając żółty szalik lub przyczepiając broszkę z szarym kwiatkiem do żółtego swetra.  

 

Przeglądaj wybrane towary w kolorach roku >>

Dyskusje:

Uwagi mogą przesyłać tylko zalogowani użytkownicy
karty karty karty PayU
FacebookPinterestTwitterInstagram
Zgodnie z ustawą o rejestracji sprzedaży, sprzedający jest zobowiązany do wystawienia kupującemu pokwitowania. Jest on również zobowiązany do zarejestrowania przychodu administracji podatkowej online; w przypadku awarii technicznej musi nastąpić to w ciągu 48 godzin.

© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2021.
W celu zapewnienia potrzebnej funkcjonalności nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niego wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji. Rozumiem