www.stoklasa.pl
Pasmanteria Stoklasa - hurtownia
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 553 677 777, email: eshop@stoklasa.pl

Gumki - pomysły na nawlekanie koralików

15.4.2021 | | Obejrzano: 1586x
Chcesz stworzyć własny modny dodatek według swego pomysłu? Odkryj magiczne włókno, która zachwyci zarówno małe dziewczynki, jak i duże panie. Najłatwiej jest nawlec koraliki na gumkę.

 

 

Podkreśl swój styl przyciągającymi wzrok detalami. W tym artykule przedstawiamy wskazówki, jak łatwo wykonać własną bransoletkę z pomocą gumki. A czym właściwie jest magiczne włókno? Gumka lub elastyczna żyłka ma zwykle średnicę od 0,5 do 2 mm (standardowo około 0,5 mm). Ma okrągłą lub płaską średnicę, a jej najbardziej typową cechą jest możliwość rozciągania się do dwukrotnej długości, bez jakiejkolwiek deformacji. Dzięki temu wspaniale nadaje się do robienia bransoletek i naszyjników, na które bez problemu możemy nawlec koraliki. Gumka może stwarzać pewne pułapki, ale nie martw się, możemy ich uniknąć.

 

Do wykonania bransoletki potrzebne będą:

gumka

  

 

koraliki według swego pomysłu

  

 

- igła do nawlekanian koralików z nawleczoną krótką nitką

 

 

- szyfonowa wstążka

- będziesz potrzebować także zręcznych rąk, ale te już masz :) Nie zapomnij zaangażować również dzieci. Tworzenie własnej bransoletki gwarantuje dobrą zabawę.

 

 Gumka podczas nawlekania jest lekko oporna, a ze względu na to trudniej ją nawlec na koraliki z mniejszym otworem. Oto kilka wskazówek dotyczących pracy z nią, które są podsumowaniem doświadczeń wielu osób pracujących z koralikami.

 

Pomysł nr 1: Końcówkę gumki, przez którą nawlekasz koraliki, zaznacz czarnym długopisem, będzie lepiej widoczna (to samo można zrobić podczas pracy z linką lub żyłką).

Pomysł nr 2: Końcówkę gumki można wzmocnić lakierem do paznokci lub klejem dyspersyjnym (np. Herkules). 

Pomysł nr 3:  Na igłę do koralików nawlecz cienką nitkę, zawiąż supeł i przesuń go tak, aby nie znajdował się na końcu. Dzięki temu stworzysz miękkie, podatne oczko, do którego nawleczesz gumkę. Z doświadczenia wiemy, że tak nawleczona gumka przejdzie praktycznie przez każdy koralik, nawet przez drobny rokail. Nawlecz koraliki według swego pomysłu. 

 

 

Pomysł nr 4: Jeśli to możliwe, nawlekaj na podwójną gumkę, a każdą żyłkę zawiąż osobno w supeł.

Pomysł nr 5: Połącz koraliki z różnych materiałów, szkło jest za ciężkie do nawleczenia na gumkę, z upływem czasu będzie ją rozciągać. Połącz szkło z plastikowymi lub drewnianymi koralikami. W ten sposób stwórz więcej baransoletek i połącz je. Użyj elementu ujednolicającego, aby określić na przykład jedną cechę wspólną koralików np.kolor. Następnie połącz je wszystkie jedną podwójną kokardką. 

 

  

 

 

Jak zawiązać gumkę?

Proponujemy kilka rodzajów węzłów. Obowiązuje prosta zasada: gumka rozciąga się również w węźle, z czym trzeba się liczyć, dlatego węzeł należy wzmocnić klejem i nie przycinać tuż za węzłem, ale zostawić kilka centymetrów, które należy  przeciągnąć w koraliki. Jeśli ulepszymy bransoletkę kokardką wykonaną z cienkich, szyfonowych kokardek, będzie prezentować się kobieco. Prostą sztuczką jest także zawiązanie kokardki na węzełku, dodatkowo można ją zabezpieczyć  klejem szybkoschnącym.

 

 

 

 

Czy zainteresowało Cię tworzenie biżuterii na gumce? Czas więc podjąć inne wyzwania. Zestaw do tworzenia biżuterii dla początkujących będzie świetnym wyborem, wszystko co potrzebne jest przejrzyście ułożone w praktycznym plastikowym pudełku.

 

 

 

 

Pochwal się swoimi produktami z gumki w mediach społecznościowych!

Na Facebooku oznacz nas @eshopStoklasa

Na Instagramie oznacz nas @Stoklasashop

 

 

 

 

 

Dyskusje:

Uwagi mogą przesyłać tylko zalogowani użytkownicy
karty karty karty PayU
Facebook Pinterest Twitter Instagram
Zgodnie z ustawą o rejestracji sprzedaży, sprzedający jest zobowiązany do wystawienia kupującemu pokwitowania. Jest on również zobowiązany do zarejestrowania przychodu administracji podatkowej online; w przypadku awarii technicznej musi nastąpić to w ciągu 48 godzin.

© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2021.
W celu zapewnienia potrzebnej funkcjonalności nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niego wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji. Rozumiem