www.stoklasa.pl
Pasmanteria Stoklasa - hurtownia
Záhumenni 22, 747 21 Kravaře
tel: 553 677 777, email: eshop@stoklasa.pl

Wykończenia do otworów i ich zastosowanie

30.1.2019 | | Obejrzano: 1005x
Wykończenia pełnią funkcję praktyczną, kiedy używa się ich do kaptura lub plecaka, ale mogą służyć także do ozdoby ubrań. Z tekstu dowiesz się jaki rozmiar i rodzaj kółek wybrać oraz jak ich używać.

 

Miejsca, przez które ma przechodzić sznuek lub gumka w odzieży, powinny być wyposażone w tak zwane przelotki. Łatwo można przez nie przewlec np. sznurek w kapturze lub ozdobnie zasznurowaną wstążkę. Kółek można użyć także jako usztywnienia w otworach do wietrzenia ubrań.

Przed umieszczeniem kółka należy przemyślec jaki rozmiar wybrać, gdzie je umieścić oraz czy będzie potrzeba prania danej rzeczy.

 

 

Podział według rozmiaru

 

  • od 4-7 mm - używane przede wszytkim w wyrobie tekstyliów np. przy szyciu kurtek, bluz oraz obuwia.

    Aplikację przeprowadza się mini praską ręczną, które wchodzi w skład opakowania, ewentualnie z pomocą dziurkacza i praski.

 

  

 

 

  • od 10-17 mm - używane do ozdabiania odzieży, strojów kąpielowych i torebek. Do wycinania dziur zalecamy używać dziurkacza. Do umieszczenia kółek służy zagniatacz i praska.

 

  

 

 

  • od 17-40 mm - używane do ozdabiania odzieży, której dodadzą ekstrawagancji. Świetne do zasłon, firan, toreb itp. Do wycinania dziur zalecamy używać dziurkacza. Do umieszczenia kółek służy zagniatacz i praska. 

 

  

 

 

 

Podział według możliwości prania

 

METALOWE KÓŁKA do galanterii skórzanej

Nieodpowiednie do ubrań, nie można ich prać.
Największe zastosowanie znajdą przy wyrobie toreb, torebek oraz kopertówek.
NIERDZEWIEJĄCE KÓŁKA

Używane do ubrań, obuwia, zasłon, firan i płacht reklamowych.
Można je prać. Nie rdzewieją.

 

 

 

 

Jak zamocować przelotkę

 

Małe kółka mocuje poprzez nitowanie, które wykonuje się ręcznie mini praską. Ta zazwyczaj wchodzi w skład opakowania.

 

  

 

 

 

Użycie dziurkacza, zagniatacza i praski

 

1. Dziurkacz używany jest do robienia dziur w skórze i tkaninach. Przy robieniu dziur zalecamy pracować na twardej podkładce, która nie będzie się ślizgać.

 

 

ZALECENIE: W mocniejszych tkaninach dziurka może mieć taką samą wielkość jak wewnętrzna średnica przelotki. W przypadku elastycznych materiałów dziurka musi być mniejsza niż średnica wewnętrzna przelotki, tak aby dobrze się trzymała.

 

 

2. Do zamocowania kółka należy użyć trzpienia lub zagniatacza i praski.

Użycie trzpienia: umieść kółko na tkaninie, przyłóż trzpień i uderz w niego młotkiem.

Użycie zaganitacza i praski: większą część zagniatacza umieść w dolnej części praski, drugą część wkręć w górną część praski. Ułóż kółko a na nim tkaninę z wcześniej wyciętą dziurką. Drugą część kółka ściśnij praską.

 

     

Dyskusje:

Uwagi mogą przesyłać tylko zalogowani użytkownicy
karty karty karty PayU
FacebookPinterestTwitterInstagram
Zgodnie z ustawą o rejestracji sprzedaży, sprzedający jest zobowiązany do wystawienia kupującemu pokwitowania. Jest on również zobowiązany do zarejestrowania przychodu administracji podatkowej online; w przypadku awarii technicznej musi nastąpić to w ciągu 48 godzin.

© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2019.
W celu zapewnienia potrzebnej funkcjonalności nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niego wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji. Rozumiem