www.stoklasa.pl
Pasmanteria Stoklasa - hurtownia
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 228 229 395, email: eshop@stoklasa.pl

Kolor roku 2023 - optymistyczna Viva Magenta

4.1.2023 | | Obejrzano: 11203x
Zapoznaj się z kolorem roku 2023! Viva Magenta oczaruje Cię i zaciekawi od pierwszego spojrzenia.
Na rok 2023 firma Pantone Color Institute ogłosiła kolorem roku kolor o nazwie Viva Magenta. Przyjrzyjmy się wspólnie kolorowi, który będzie miał wpływ na wszystkie sektory biznesu w nadchodzącym okresie.

Zdroj: pantone.com

 

Pantone 18-1750 Viva Magenta jest odważny, mocny i wzmacniający. Łączy odcienie różu, czerwieni i fuksji. Nazywa się to nową żywą czerwienią.

Według Pantone Color „zachęca do eksperymentowania i nieskrępowanej autoekspresji”. Pantone zainteresował się tym kolorem ze względu na jego naturalność i wyrazistość, która rzuca się w oczy na pierwszy rzut oka.

Kolor Viva Magenta - nieustraszony i żywy

Jest wyjątkowy, ponieważ skrywa radość i wprowadza w optymistyczny nastrój. Kolor Magenta jest inspirowany naturą, a konkretnie szkarłatnym barwnikiem wytwarzanym przez chrząszcza nopal. Czy wiesz, że to jeden z najstarszych i najcenniejszych naturalnych barwników? Czerpanie inspiracji z natury ma obudzić w nas równowagę między życiem cyfrowym a fizycznym.

 

  

 

Jak wybierany jest kolor roku?

Kolor roku ogłaszany jest zawsze w grudniu poprzedniego roku. Eksperci ds. kolorów z Instytutu PANTONE co roku podróżują po świecie w poszukiwaniu nowych trendów, które mają wpływ na projektowanie, modę, rozrywkę, film i styl życia. Wybrany kolor powinien zawsze odzwierciedlać ogólny nastrój firmy. Inne bodźce niosą ze sobą nowe technologie, materiały czy zbliżające się światowe wydarzenia sportowe.

 

Kolorowa historia

Wzornik Pantone powstał w 1963 roku i jest obecnie największym międzynarodowym katalogiem kolorów. Dzięki numerycznemu oznaczeniu każdego koloru i jego odcienia projektanci, graficy i inni pracownicy mają pewność, że zaprojektowany przez nich kolor dokładnie odpowiada kolorowi finalnego produktu.

Kolor Roku PANTONE jest ogłaszany od 2000 roku – zobacz, które kolory zdobyły już to wyróżnienie:

Jak włączyć kolor roku do codziennego życia?

Ważne jest, aby pamiętać, że sam kolor jest żywy i pomysłowy. Zainspiruj się, bądź odważny i naucz się go nosić. Dla wyrazistego koloru wystarczy odświeżyć swoją garderobę lub dom drobnymi detalami - przypinając charakterystyczną broszkę, nową torebkę.

 

     

 

    

 

 

Pantone zawsze dodaje do koloru roku kolory neutralne, z którymi łatwo je łączyć. Co powiecie na odcień szarości?

 

 

  

 

 

Dyskusje:

Uwagi mogą przesyłać tylko zalogowani użytkownicy
karty karty karty PayU Google Pay, Apple Pay
Facebook Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2024.