Szanowni Państwo, pomimo wyjątkowej sytuacji w jakiej się obecnie znajdujemy, nasza hurtownia stale pracuje. Staramy się jak najszybciej uzupełniać zapasy towarów i przygotowywać Państwa zamówienia, ponownie realizujemy też wysyłkę za pośrednictwem Poczty Polskiej.
www.stoklasa.pl
Pasmanteria Stoklasa - hurtownia
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 553 677 777, email: eshop@stoklasa.pl

Druhny małe i duże

8.8.2019 | | Obejrzano: 1435x
Druhny są niezastąpionymi pomocnicami panny młodej, bez nich dzień ślubu byłby niekompletny.

W przeszłości ludzie byli bardzo przesądni i nie mogli wyobrazić sobie ceremonii zaślubin bez druhen. Ich rolę pełniły zawsze młode dziewczynki, podobne do panny młodej i ubrane w tak samo piękne suknie. Wierzono, że podobieństwo to przegoni złe duchy i zapewni szczęście panny młodej.

W dzisiejszych czasach tradycja dotycząca druhen zmieniła się. Panna młoda wybiera na swe pomocnice najmniejsze i najmłodsze dziewczynki z rodziny lub dorosłe, bliskie jej przyjaciółki czy siostry. 

Małe druhny

Ważne zadanie dla małych księżniczek - niesienie welonu oraz rzucanie kwiatków i konfetti przed młodą parą. Przede wszytkim należy pięknie się prezentować i nie można się potknąć.

 

Sukienki małych druhen powinny jak najbardziej przypominać suknię panny młodej. Dziewczynki zazwyczaj traktują swoją rolę bardzo poważnie i chcą prezentować się jak księżniczki. Na główkach nie noszą welonu, ale delikatne kwiatowe opaski i wstążki.

 

 

Dorosłe druhny

Dorosłe druhny dopasowują swe suknie do stylu kolorystycznego ślubu. Ich zadaniem jest dbanie o wystrój, ubierają pannę młodą i są do jej dyspozycji przez cały dzień, służą jej pomocą, jeśli zajdzie taka potrzeba. Witają gości, a podczas ich przyjścia dekorują ich ślubnymi  kotylionami, pomagają w przystrajaniu samochodów, odbierają prezenty ślubne, przyjmują kartki z życzeniami i rozdają podziękowania.  Te wszystkie zadania wymagają, aby druhna miała wolne obie ręce i dlatego zamiast bukietu kwiatów może ozdobić swoją rękę bransoletką.

 

  

 

W doskonałych fryzurach druhen można zobaczyć najróżniejsze fascynatory.

Jeśli kiedykolwiek będziesz mieć przyjemność znaleźć się w roli druhny, niezapomnij, że możesz pomóc pannie młodej nie tylko w organizacji ślubu, ale praktycznie w czymkolwiek co może zdarzyć się podczas tego wyjątkowego dnia.

 

 

Dyskusje:

Uwagi mogą przesyłać tylko zalogowani użytkownicy
karty karty karty PayU
FacebookPinterestTwitterInstagram
Zgodnie z ustawą o rejestracji sprzedaży, sprzedający jest zobowiązany do wystawienia kupującemu pokwitowania. Jest on również zobowiązany do zarejestrowania przychodu administracji podatkowej online; w przypadku awarii technicznej musi nastąpić to w ciągu 48 godzin.

© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2020.
W celu zapewnienia potrzebnej funkcjonalności nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niego wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji. Rozumiem