www.stoklasa.pl
Pasmanteria Stoklasa - hurtownia
Záhumenni 22, 747 21 Kravaře
tel: 553 677 777, email: eshop@stoklasa.pl

O nas

Zaczęło się od złotych guzików. Guzików, które przed rokiem 1990 były absolutnie nie osiągalne w Czechosłowacji. „Małżonka, chciała wykonać model jaki zobaczyła w czasopismie BURDA, ale brakowało jej złotych guzików. Musieliśmy jechać po nie do Polski. Tam znaleźliśmy nie tylko guziki, ale także nici, poduszki barkowe i pozostałe towary, których w tamtym czasie brakowało na naszym rynku. Zrodził się pomysł na otworzenie firmy“ z uśmiechem na ustach wspomina początki właściciel firmy STOKLASA, Ing. Leo Stoklasa. Wraz z żoną otworzył on hurtownię pasmanteryjną, towary kupowane były w Czechosłowacji i w Polsce.

„Pierwsza siedziba firmy to piętro w domu rodziców. Transgraniczny import nie był popularny w latach 90-tych a my oferowaliśmy atrakcyjne towary, które pakowaliśmy do auta i prezentowaliśmy w sklepach – tak to wtedy funkcjonowało“ przypomina sobie przedsiębiorca. Firma rozwijała się, zatrudniła przedstawicieli handlowych, którzy firmowymi autami pełnymi towarów, zjeżdzili całe Czechy i Słowację. „Jeszcze kilka lat temu, 90 % naszego asortymentu było dostarczane przez naszych przedstawicieli handlowych, którzy dodatkowo zaczęli jeździć do Polski i na Węgry. Było to czasochłonne i kosztowne. Na szczęście pojawił się internet“ zakończył wspomnienia o początkach firmy STOKLASA jej dyrektor i właściciel.

STOKLASA W LICZBACH

7

Nasza witryna dostępna jest w sześciu wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, czeskiej, węgierskiej, polskiej, słowackiej i rumuńskiej.

13

To liczba naszych sklepów w Republice Czeskiej (w Olomouci, Opavě, Brně, Ostravě, Pradze i Zlíně).

98 %

Według rankingu popularnej porównywarki Heuréka tyle klientów poleca nas sklep (na podstawie 10 000 recenzji) i to dzięki nim otrzymaliśmy certyfikat Rekomendowany przez klientów.

390

Obecnie w firmie pracuje 390 pracowników.

1990

To rok założenia firmy, w roku 2015 firma obchodziła dwudziestopięciolecie funkcjonowania na rynku. W roku 2016 zostaliśmy wyróżnieni w plebiscycie 100 najlepszych czeskich firm.

20 000

Aktualnie posiadamy w ofercie ponad dwadzieścia tysięcy towarów.

129 320

Jest to liczba zrealizowanych zamówień w 2016 r.

 

Internet wszystko zmienił

Stoklasa textilní galanterie - eshop, sortimentObecnie siedemdziesiąt procent transakcji handlowych odbywa się przez intenet. Jeszcze do niedawna u podstaw prowadzenia działalności na pierwszym miejscu stał import a na drugim eksport, dziś ta sytuacja zaczyła się pomału zmieniać i na pierwszy plan wysuwają się towary eksportowane.“Jestem zwolennikiem Unii Europejskiej. Zlikwidowanie granic i zniesienie ceł bardzo dobrze wpłynęło na rozwój gospodarczy. Zaczynaliśmy jako mała firma z dwoma, trzema pracownikami, dziś zatrudniamych ich ponad 390. A nasz obrót netto w roku 2016 wyniósł około 220 milionów koron“ mówi z dumą L. Stoklasa. Firma jest jednym z głównych pracodawców w swoim regionie, zatrudnia całe rodziny.

 

Nasz asortyment

Stoklasa textilní galanterie, letní kolekce 2015

Pasmanteria
Twórcze potrzeby
Koraliki
Dekoracje
Biżuteria
Modne dodatki
Torby i torebki

 

karty karty karty PayU
FacebookPinterestTwitterInstagram
Zgodnie z ustawą o rejestracji sprzedaży, sprzedający jest zobowiązany do wystawienia kupującemu pokwitowania. Jest on również zobowiązany do zarejestrowania przychodu administracji podatkowej online; w przypadku awarii technicznej musi nastąpić to w ciągu 48 godzin.

© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2017.
W celu zapewnienia potrzebnej funkcjonalności nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niego wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji. Rozumiem